ZATEPLENÍ FASÁD
 

U standardního rodinného nezatepleného domu připadá 30% všech tepelných ztrát na fasádu. Neustálé zvyšování cen energií nutí majitele domů zamýšlet se nad možnými variantami snižování nákladů na spotřebu energií.

Zateplení fasády nepřinese jen snížení nákladů na vytápění, ale i zlepšení tepelné pohody v objektu, zvýšení zvukové neprůzvučnosti a váš dům dostane také novou fasádu, díky které dosáhnete zhodnocení vašeho domu.

Nabízíme vám zateplení fasády domu pomocí polystyrénových nebo minerálních desek s následnou povrchovou úpravou.

 

Popis používaných materiálů


Desky z pěnového polystyrenu – nejpoužívanějším zateplovacím materiálem jsou polystyrenové EPS desky. Vynikající tepelně-izolační vlastnosti a nízká cena jsou jasnými devizami tohoto materiálu. Jeho jedinou nevýhodou je rozpustnost v organických rozpouštědlech. Z hlediska požární bezpečnosti se do systémů přidává tzv. zhášedlo, se kterým polystyrenové desky vyhovují požární normě – působí jako ochrana při vzniku požáru.
Desky z extrudovaného (vytlačovaného) polystyrenu – XPS-F extrudovaný, neboli vytlačovaný polystyren má na rozdíl od EPS-F lepší tepelně-izolační vlastnosti díky větší hustotě. Vzhledem k lepší tepelné izolaci lze použít menší průměr izolačních desek. Navíc má proti EPS-F výrazně lepší hydroizolační vlastnosti, používá se zejména na zateplení pod úrovní terénu a na místech se zvýšenou vlhkostí.
Desky z minerálních vláken – MW-F (MV) se vyznačují vynikajícími tepelně-izolačními vlastnostmi, jsou méně hořlavé než polystyrénové desky EPS-F či XPS-F, mají lepší zvukově izolační vlastnosti, ale jejich cena je o něco vyšší. Při výrobě desek z minerálních vláken není tolik zatíženo životní prostředí jako při výrobě polystyrenu

 

 

Copyright (c) 2010 Graphics Jan Zajner Created by DESIGN KLOBUCKO Fuks Stanislav
Doporučujeme: Dřevěné schody, schodiště z Valašska | Kuchyně a nábytková dvířka | Nejlevnější podlahy